Nekoliko riječi

O udruzi

povijest

Naša priča kreće još od 2002. godine, te udruga raste iz dana u dan.

Udruženje „Naša djeca“ – je dobrovoljno, nevladino i neprofitno udruženje, osnovano na neodređeno vreme radi ostvarivanja ciljeva u oblasti: promovisanja, unapređenja i zalaganja za zaštitu prava na školovanje na hrvatskom jeziku u Republici Srbiji u predškolskim ustanovama, u svetovnom osnovnom, srednjem i visokom školstvu; očuvanja hrvatske kulture i tradicije.

Ciljevi Udruženja su: promocija školovanja na hrvatskom jeziku u Republici Srbiji; unapređenje uslova rada u predškolskim, osnovnoškolskim, srednjoškolskim i visokoškolskim institucijama u kojima se nastava odvija na hrvatskom jeziku ili se izučava predmet Hrvatski jezik s elementima nacionalne kulture; organizacija edukacijskih putovanja u Hrvatsku; očuvanje i unapređivanje kulture i tradicije hrvatske nacionalne zajednice; saradnja sa obrazovno-vaspitnim ustanovama iz Republike Hrvatske; promocija i zaštita ljudskih i manjinskih prava; razvoj multikulturalnosti i tolerancije; unapređenje položaja dece sa invaliditetom; razvoj ekološke svesti i zaštita životne sredine.

Radi ostvarivanja svojih ciljeva Udruženje:

Sviđa Vam se naš rad?

Stupite u kontakt s nama te budite dio "Naše djece".

naši partneri